Nowości w naszej ofercie


 

 

VEKA jest posiadającym ponad 40-letnie doświadczenie, czołowym na świecie producentem profili okiennych z PVC i dostawcą systemów profili dla producentów okien, drzwi i rolet z tworzyw sztucznych. Jedyny w swoim rodzaju, rozległy świat profili VEKA posiada w swej palecie rozwiązanie na każdą okoliczność - obojętnie czy chodzi o nowe budownictwo czy o remont, obiekt komercyjny czy mieszkaniowy w standardzie domu pasywnego. Olbrzymia różnorodność wariantów wzorniczych, kolorów i wzajemnych kombinacji stwarza niemal nieograniczone możliwości projektowe. W centrum uwagi firmy stoi jednak bezkompromisowa dbałość o doskonałą jakość. Dlatego profile VEKA generalnie osiągają najwyższy niemiecki standard jakościowy: Klasę A (DIN EN 12608).

 

PERFECTLINE

Opis

Profile PERFECTLINE ekstrudowane są wyłącznie na stabilizatorach wapniowo-cynkowych.  Nie zawierają zatem stabilizatorów ołowiowych.
PERFECTLINE to system okienny najwyższej klasy RAL A, a jednocześnie najpopularniejszy profil VEKA w Polsce. Doskonały wielokomorowy system pozwalający uzyskać dla okna wysoki współczynnik przenikania ciepła Uw=1,1 W/m2K.

Skoro perfekcyjny, to posiada znak RAL i zaliczany jest do najwyższej klasy RAL A
Jak wszystkie profile VEKA*, również PERFECTLINE zaliczany jest - zgodnie z normą PN-EN 12608 -  do profili najwyższej klasy A. Klient kupujący okna w tym systemie ma pewność, że ścianki zewnętrzne profila mają 3 mm grubości (z tolerancją 0,2 mm). Parametr ten leży u podstaw m. in. doskonałej izolacyjności cieplnej i akustycznej, wysokiej stabilności, pewnego montażu okuć oraz wysokiej odporności na włamania. Klasa A to najwyższa klasa RAL. Jeśli sprzedawca okien twierdzi inaczej, zażądaj podania normy (np. klasa RAL A+ nie istnieje).

Skoro perfekcyjny, to ekologiczny
Wychodząc naprzeciw trendom rynkowym generującym zapotrzebowanie na profile bezołowiowe, system PERFECTLINE produkowany jest wyłącznie na stabilizatorach wapniowo-cynkowych. Oznacza to wyeliminowanie stabilizatorów ołowiowych.

Skoro perfekcyjny, to kompleksowy
PERFECTLINE obejmuje nie tylko profile okienne, lecz również specjalistyczne profile do drzwi balkonowych, wejściowych i przesuwno-uchylnych. Stwarza możliwości wzbogacenia go profilami uzupełniającymi pochodzącymi z innych systemów VEKA, np. SOFTLINE 70AD.” Tym samym odznacza się wyjątkową kompleksowością.  

Skoro perfekcyjny, to różnorodny wzorniczo
PERFECTLINE to skrzydła o krawędziach skośnych i lekko bądź mocno zaokrąglonych; 55 kolorów, w tym okleiny matowe, drewnopodobne i imitujące metal. Jaki inny system profili zapewnia równie szeroki wybór wariantów wzorniczych?

 

SOFTLINE 82

Opis

SOFTLINE 82 to energooszczędny system profili okiennych nowej generacji. Nowy, innowacyjny system profili okiennych na praktycznie każdą kieszeń. Oszczędzając energię, szybko zarabia sam na siebie.

Wielokomorowy system o głębokości zabudowy 82 mm. Znakomity współczynnik przenikania ciepła dla całego okna: Uw ≥ 0,7 W/m2K.

Wydatki na energię zdecydowanie w dół
Starannie zaprojektowana, wielokomorowa konstrukcja profili VEKA SOFTLINE 82 umożliwia osiągnięcie niezwykle niskiego współczynnika przenikania ciepła. To wydatnie obniża zużycie energii  i pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Bogactwo kolorów i wykończeń
Kolorowe okna i drzwi to silne akcenty w architekturze fasady i wnętrza. Kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych w połączeniu z ofertą wykończeń odwzorowujących drewno i aluminium, daje pełną swobodę działania projektantom, tym bardziej, że od wewnątrz i z zewnątrz wykończenie okna nie musi być takie samo.

Drzwi zewnętrzne, rolety i parapety  z tego samego źródła
System profili okiennych SOFTLINE 82 jest kompatybilny z profilami dodatkowymi VEKA do drzwi wejściowych, balkonowych, przesuwnych i przesuwno-uchylnych oraz z systemem rolet zewnętrznych VEKA. Uzupełnieniem są ponadto parapety wewnętrzne VEKA z PVC.

Bezpieczeństwo nie mniej ważne
Ramy i skrzydła wykonane w systemie okiennym SOFTLINE 82, następnie wyposażone w odpowiednie okucia, oszklenie i uchwyty, pozwalają uzyskać okna i drzwi w wysokim stopniu odporne na próby sforsowania przez włamywaczy.

Idealny klimat w domu gwarantowany
Doskonałe właściwości izolacyjne profili SOFTLINE niwelują różnice temperatur w pomieszczeniach, zapewniając w ten sposób przytulną atmosferę. Potrójny system uszczelek skutecznie chroni przed przeciągami i przenikaniem zimna.

Docenić ciszę
Hałas znacznie obniża komfort mieszkania, a może okazać się nawet szkodliwy dla zdrowia. Już w wersji standardowej okna SOFTLINE 82 świetnie chronią przed hałasem, a odpowiednio wyposażone - osiągają bardzo wysoką klasę izolacji akustycznej.

Inwestycja w przyszłość
Nowoczesne okna to opłacalna inwestycja: podnosi wartość nieruchomości oraz znacznie obniża wydatki na energię. Gładkie powierzchnie profili SOFTLINE 82 są odporne na zabrudzenia, łatwe w pielęgnacji i nigdy nie wymagają malowania.

 

 

ALPHALINE 90

Opis

ALPHALINE 90 to nowatorski system profili okiennych spełniający najwyższe wymagania.

Kolejna generacja okien i jej system
Na ten moment czekali producenci okien, architekci i inwestorzy: Nowy ALPHALINE 90 - czołowy profil okienny firmy VEKA - trafił na polski rynek.  I jest taki, jakiego się spodziewano. Rewelacyjny

Pierwszy z głębokością zabudowy 90 mm
Nie było jeszcze seryjnie produkowanego systemu profili PVC o szerokości ościeżnicy 90 mm. Dodatkowych 20 mm daje poprawę współczynnika izolacyjności cieplnej „U” o 0,4 W/m2K, a to już doskonały wynik. Lecz ALPHALINE stać na więcej!

Komór nie za mało  i… nie za dużo
Wielość komór to za mało by poprawić izolację cieplną. Innowacyjny system ALPHALINE to tylko 6 komór, ale jakich… Miesiące pracy w laboratoriach i jest: konstrukcja o wyrafinowanym kształcie i układzie, odpowiednio grube ścianki zewnętrzne  i wewnętrzne. Parametry znacznie lepsze od  niejednego systemu o większej liczbie komór.  Szukasz oszczędności ciepła, wystarczy sięgnąć  po ALPHALINE.

Wkładem we  współczynnik
Dalsze obniżenie kosztów ogrzewania osiągnięte zostało w ALPHALINE przez wypełnienie największej komory ramy okiennej specjalnym wkładem termicznym. W rezultacie - przy zastosowaniu zespolenia trójszybowego - okno w systemie ALPHALINE legitymuje się wspaniałym współczynnikiem Uw=0,8 W/m2K przy szybie o Ug=0,5 W/m2K. Profil idealny do budowy domu energooszczędnego!

 

 

 

 

 

 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider